טכנולוגיה מיוחדת לבית חדשים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הבית המודרני רחוק מאד מלהיות הבית הישן והפשוט שהכרנו, על כל החסרונות והאתגרים שהוא העלה בהם. ללא ספק עברנו דרך ארוכה, ובמאה השנים האחרונות כל התהליכים האיצו עד לכדי ההבשלה הנפלאה שאנחנו חווים כיום.

עברנו דרך ארוכה. מימי הצייד והלקט, כששאבנו מים מהבאר ואת האש היה צריך להמציא, לגמרי במקרה- אנחנו חיים כיום באמת כיד המלך. למעשה, הבית הצנוע ביותר בעידן שלנו הוא הרבה יותר מאובזר, נוח, ידידותי, מותאם, משוכלל ושופע מבתי המלוכה של פעם ולו רק בזכות דבר אחד פשוט – החשמל.

כן, המצאת האש עשתה לנו שינוי מהותי ותהומי ושינתה למעשה את החיים שלנו מן הקצה אל הקצה, והחשמל עשה להם פיין טיונינג. טוב, הרבה מעבר בעצם, אבל אופן הפקת החשמל כפי שהוא נעשה עד היום תרם תרומה אדירה ולא מבוטלת לזוהמה שהשתלטה על הכדור, ועכשיו הגיע הזמן לשנות דרכינו.

לאחר שזיהמנו את הכדור ובזבזנו את כל הכסף הגיעה שעתה היפה של הטכנולוגיה לאפשר לנו לייעל תהליכים, לזהם פחות ולחסוך במשאבים, מה שתומך בתורו בשמירה על הכדור והסביבה וכאן נכנסת לתמונה אנרגיה סולארית.

מהי אנרגיה סולארית ולמה היא ההשקעה הטובה ביותר לעתיד?

אנרגיה סולארית היא למעשה אנרגיה שמופקת מאור השמש אשר באמצעות התמרה ספציפית יכולה להפוך לחשמל.  כיום אנחנו זוכים ליהנות מאפשרויות לעשות את זה גם באופן פרטי, מהבית או מהשטח שקיים ברשותינו.

אנרגיה סולארית מופקת באמצעות פאנלים סולאריים אשר קולטים את אנרגיית השמש ובאמצעות מערכות מותאמות ממירים אותה לחשמל. כיום, בתים חדשים ובפרט בישראל אשר שטופה בשמש במשך רוב ימות השנה מתוכננים באופן שמאפשר להם להיתמך באנרגיה סולארית כשחברת החשמל מתחייבת לרכוש את התפוקה וניתן לייצר מערכת שתספק תשתית ואספקה שוטפת לאורך כל השנה.

למעבר לשימוש באנרגיה סולארית בבית יש הרבה משמעויות מבחינה כלכלית וגם מבחינה סביבתית. ראשית, אם יש לכם מספיק מקום, תוכלו להפיק אנרגיה בכמות גדולה הרבה יותר ממה שדורש הבית בלבד ובכך למעשה למכור את האנרגיה העודפת שלכם ולייצר לעצמכם הכנסה פאסיבית תוך ניצול של שטח הגג או הקרקע, באם זו קיימת לרשותכם. במיוחד היום כשיש כל כך הרבה בעלי קרקעות שנמצאים בתהליכים של הפשרה אבל עדיין לא מתחילים לבנות וגם לא בעתיד הקרוב, זאת הזדמנות נהדרת לנצל את השטח הקיים להפיק ממנו תועלת ידידותית במיוחד. תועלת כלכלית משמעותית וניכרת, אבל לא רק.

הפקה של אנרגיה סולארית ושימוש בה תחסוך באופן מהותי את זיהום הסביבה שנוצר כתוצאה מהפקת חשמל מסורתית כפי שהיא נעשית כיום וזו בהחלט תרומה אדירה לשמירה על איכות הסביבה שלנו. אין ספק שזה הרבה יותר אטרקטיבי כשהדובדבן שבקצפת הזו הוא לא רק חסכון כלכלי משמעותי, אלא ממש אפשרות ליצירת הכנסה פאסיבית שהיא משמעותית לכל עניין.

התקנה של פאנלים סולאריים

על מנת להפיק אנרגיה סולארית יש כאמור להתקין פאנלים סולאריים שיקלטו את האנרגיה שתומר בהמשך לחשמל, לכן כאשר מדובר על בתים חדשים עדיף לתכנן את הפאנלים בשלבים הראשונים, כך תהיה שליטה רבה יותר על העיצוב והפונקציונליות של המבנה גם ברמת המיקרו וגם במקרו.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות