טכנולוגיות הדברה מתקדמות: עולם ההדברה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

כאשר אנחנו מדברים על עולם ההדברה אנשים רבים נוטים לחשוב ישר על מדביר בעל לבוש ממוגן מכף רגל ועד ראש מרסס חומר כימי לכל עבר. אם כי היום זה לגמרי כבר לא הסיפור, יחד עם התקדמות הטכנולוגיה אנו רואים ועדים למגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות שונות אשר עוזרות לנו לבצע תהליכי הדברה בצורה מקצועית יותר, יעילה יותר ובמקרים רבים גם אקולוגית הרבה יותר!

במהלך מאמר זה אנו נסקור אותו מספר שיטות הדברה מתקדמות, נדבר מעט גם על השיטה המסורתית ומה שמאפיין אותה ואיך אנו מוצאים בעל מקצוע בתחום ההדברה.

הגישה המסורתית: ריסוס כימי

כולנו מכירים את הגישה המסורתית, הגישה המסורתית עובדת על גבי שימוש בחומרים כימיים שונים אשר מטרתם לפגוע במערכת העצבית של החרקים והמזיקים השונים ובכך לגרום למותם. כמו גם שימוש בחומרים כימיים יחד עם הריח העולה מהם גורם למזיקים אשר נמצאים בסביבה להבין שזו סביבה אשר לא טובה להם במיוחד ולהתחיל להדיר רגליהם כמה שיותר מהר.

היום אנו כבר לא חייבים לעבוד בשיטה הכימית, לפחות לא במקרים מסוימים וספציפים בהם ניתן להשתמש בסוגי הדברה שונים אשר מגדירים את המילה הבאה בעולם ההדברות.

טכנולוגיות הדברה מתקדמות: הרחקת יונים

כמו שכבר הצלחתם להבין, ישנם מקרים מסוימים בהם נוכל לטפל במטרדים שונים ללא שימוש בחומרים כימיים כלל. אחת הנישות המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית היא מתן פתרון הדברה טכנולוגי לשם הרחקת יונים.

ניתן לראות מספר אמצעים טכנולוגיים שונים אשר באמצעותם נוכל להרחיק יונים( אגב, תוכלו לבדוק מול המדביר שלכם האם הוא מוכר את כל אותם מכשירים לשימוש אישי).

הרחקת יונים באמצעות גלי קול אולטראסוניים – באמצעות שימוש בתדרים על קוליים, נוכל לגרום ליונים להתרחק מן האזור בו הן נמצאות כרגע.

הרחקת יונים באמצעות זרם חשמלי – ישנם מכשירים מיוחדים אשר מטרתם להרחיק את היונים באמצעות שימוש בזרם חשמלי, חשוב לציין שהשימוש בזרם חשמלי הוא במתח נמוך במיוחד אשר לא גורם נזק בשום צורה לגופה של היונה, אלא רק נותן אזהרה שהמקום לא מתאים לקינון.

הרחקת יונים באמצעות מבזקי אור – ישנם מכשירים ייעודים וטכנולוגיים אשר כל מטרתם היא לזהות תנועה של יונים בחלל, כאשר הוא מזהה הוא מפעיל מבזק אור קטן(פלאש) אשר גורם ליונה להירתע ולהבין שהמקום אינו מתאים עבורה.

כל השיטות הינן שיטות ירוקות אשר לא פוגעות לא ביונה, לא בבעלי חיים הנמצאים בסביבה ולא בדיירי הבית.

בשביל הדברה מתקדמת צריך מדביר מתקדם: איך מוצאים אותו?

אנו מאמינים שעשיתם חיפוש קטן בגוגל לפני שהגעתם אלינו, מחיפוש קטן גיליתם שישנם מאות אם לא אלפי בעלי מקצוע אשר עוסקים בהדברה. איך בכל זאת נדע שאנו עובדים עם מדביר מתקדם?

בעל רישיון הדברה – היום, ניתן לראות אנשים רבים אשר מגדירים את עצמכם כמדבירים אך לא מחזיקים ברישיון הדברה. בדקו שלמדביר שלכם יש רישיון הדברה, אגב תוכלו לבדוק את התעודה שלו באתר של המשרד להגנת הסביבה.

ניסיון – שאלו ובדקו אודות הניסיון שלו, האם יצא לו לעבוד בעבר עם הדברה טכנולוגית, איפה היא פוגשת אותו וכמה שנים הוא למעשה בתחום.

המלצות – את אלו תוכלו לקבל באמצעות רשתות חברתיות, עמיתים לעבודה ואפילו דיירי הבניין.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות