טכנולוגיית כלי תחבורה ממונעים לילדים – האם זה בטוח?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

העולם הטכנולוגי בו אנו חיים הכניס לחיינו אינספור שינויים, חידושים ומוצרים ששדרגו את אורח החיים של כולנו – וכן, גם של הילדים שלנו כמובן. בין שלל המוצרים המתקדמים הקיימים כיום, ניתן למצוא את הרכבים הממונעים שמאפשרים נסיעה מהירה ופשוטה ללא צורך ברישיון נהיגה! כמובן שבתור הורים דואגים מיד עולים בנו חששות בנוגע לשימוש ברכבים כאלו, אך מאמר זה נועד להפחית את תחושת החרדה והדאגה ולהסביר בצורה מעמיקה מהם אותם כלי תחבורה ממונעים, וכיצד הם בכלל מתאימים גם לילדים.

מהם כלי תחבורה ממונעים לילדים ופעוטות?

כלי התחבורה הממונע הינו כל סוג של אמצעי תחבורה המיועד להסעה או נסיעה של אנשים, כאשר ההפעלה שלו נעשית באופן אוטומטי על ידי סוללה ייעודית. כך הילדים יכולים לרכב על כלי התחבורה בצורה כיפית ופשוטה, ולשלוט על כיוון ומהירות הנסיעה באמצעות לחיצה ושחרור של הכפתור המפעיל את הרכב הממונע.

כדי לדמות את הפעולה של כלי תחבורה אמיתי, כפתור ההפעלה של הרכב הממונע יהיה לרוב היכן שממוקמת באופן סטנדרטי דוושת הגז בכלי תחבורה של גדולים – דוושת גז ברגליים ברכבים וג'יפים, ואילו באופנועים דוושת הגז תמוקם היכן שמניחים את כפות הידיים. 

סוגים של כלי תחבורה ממנועים המיועדים לילדים

  • אופנועים – אופנועים קטנים שנוסעים על שלושה גלגלים ומופעלים על ידי סוגים שונים של סוללה, כאשר סוללה עוצמתית יותר מפיקה מהירות גבוהה יותר.
  • רכבים – כלי תחבורה אלו פופולריים במיוחד לילדים, וניתן למצוא רכבים בדגמים ועיצובים שנראים ממש כמו רכבי יוקרה מדליקים, רק כמובן קטנים ונמוכים יותר בהם הילדים יכולים לשבת בנוחות ובבטחה.
  • ג'יפים ורכבי שטח – כלי תחבורה ממונעים אלו מעוצבים ממש כמו רכבי שטח, ולכן לרוב הגלגלים שלהם יהיו גדולים וחזקים יותר ויוכלו להתאים לנסיעה בדרך שאיננה סלולה ולא רק במדרכה.

מאיזה גיל מומלץ להשתמש בכלי תחבורה ממונעים?

כלי התחבורה הממונעים ייעודים במיוחד עבור פעוטות וילדים קטנים, ולכן רכבים אלו מיועדים לקטנטנים בגילאי שנה עד חמש שנים. כיוון שמדובר על גילאים צעירים מאוד, מהירות הנסיעה של כלי התחבורה הממונע הוא מספר נמוך של קמ"ש, כאשר לרוב המהירות המרבית היא 8 קמ"ש בלבד. ניתן למצוא רכבים ממונעים עם מהירות נמוכה יותר, זאת בהתאם לסוג ועוצמת הסוללה שמותקנת בלי הרכב שרוכשים.

בנוסף, כלי תחבורה אלו יקנו ביטחון ושקט להורים הודות לשלט הרחוק המצורף לכל רכב, כך שמצד אחד הילד יכול לשלוט באופן עצמאי על הרכב בו הוא נוהג, ומצד שני ההורה יכול להיות כל הזמן בשליטה על הרכב בו הילד נוהג ולעצור אותו מתי שצריך.

בטיחות ומיגון מעל הכל

למרות שהרכבים הממונעים אינם מגיעים למהירות גבוהה, כדאי לשמור על הבטיחות של ילדכם ולרכוש גם אמצעי מיגון כמו קסדות ומחזירי אור. גם אם הילדים אינם נוהגים באופן עצמאי ברכב הממונע, חבישת קסדה תלמד אותם להקפיד לשמור על כללי הבטיחות והזהירות בזמן הנסיעה מחוץ לבית – שזהו הרגל חשוב מאוד שיש ליישם בכל גיל ועל כל כלי תחבורה ממונע או רגיל.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות