ילדים על גלגלים – הכירו את כלי התחבורה המומלצים עבורם

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

ילדים אוהבים להרגיש עצמאיים ואת תחושת החופש, לכן שילוב הרצונות האלו מתאפשר עבורם באמצעות כלי תחבורה המיועדים לילדים בכל הגילאים. בדומה לכלי התחבורה "של הגדולים", גם ילדים יכולים לנהוג על סוגים שונים של רכבים, אופנועים, רכבי שטח וג'יפים וכן גם כלי תחבורה ייעודיים למשחקים על גלגלים כמו אופניים, קורקינטים, גלגיליות, סקטבורדים ועוד.

היצע כלי התחבורה עבור הילדים הוא מגוון מאוד, וכדי לעשות מעט סדר ולהבין מה מתאים למי – ריכזנו במאמר הנוכחי את הסוגים השונים שיש, ופירוט והמלצות בנוגע לכל אחד מהם.

אופניים לילדים – אופניים לכל גיל

זהו אולי אחד מכלי התחבורה הנפוצים והאהובים ביותר על ילדים בכל הגילאים, באמצעותם הם יכולים לרכב ולדווש באופן עצמאי למקומות שונים. בני נוער שהם קצת יותר בוגרים ועצמאיים מילדים קטנים נהנים לרוב לרכב על אופניים מותאמות לגילם, שאלו הם אופניים עם הילוכים המאפשרים שליטה מבוקרת על האופניים. בנוסף אליהם, גם אופני פעלולים קטנים וזריזים יוכלו להתאים לילדים בגילאי נוער, כך שהם יוכלו להתאמן ולשפר את הביצועים שלהם ברכיבה על אופניים בשעות הפנאי.

המעבר לרכיבה על אופניים עם שתי גלגלים דורש יציבות ותרגול שיווי משקל, פעולות שניתן לבצע בצורה נוחה ובטיחותית באמצעות אופני איזון המותאמים לגילאים קטנטנים. לאחר תרגול ובהדרגה הפעוט יירכש ביטחון ומיומנות לרכיבה על אופניים דו-גלגליים.

כלי תחבורה ממונעים

בין כלי התחבורה הרבים הקיימים כיום, ניתן למצוא גם כאלו המתאימים גם לילדים קטנים ופעוטות שאפילו לא למדו ללכת על רגליהם. מדובר על כלי תחבורה ממונעים באמצעות סוללה ייעודית, כך שהילד יושב בתוך כלי התחבורה וההורה מניע ושולט בו מרחוק בצורה בטיחותית. כדי לדעת איך לבחור ממונע לילד, יש להתחשב במגוון מאפיינים כמו גיל הילד, גובה, משקל, יכולת מוטורית וכו'.

קורקינטים לילדים ופעוטות

קורקינט הוא כלי תחבורה מהנה המאפשר רכיבה עליו בצורה פשוטה מאוד, כאשר רגל אחת דוחפת ומניעה את הקורקינט והרגל השנייה מאזנת את הגוף במהלך הנסיעה. כמו אופניים, גם הקורקינטים המודרניים מתאימים לגילאים רבים ואף מבוגרים נהנים לרכב עליהם, אם באמצעות דחיפה פיזית או מנוע קטן המניע ושולט על המהירות של הקורקינט.

עבור ילדים קטנים מומלץ כי יתנסו לראשונה על קורקינט בעל שלושה גלגלים, כך שהם יתנסו בפעולת הרכיבה והניווט ללא הקדשת מאמצים לשמירה על שיווי המשקל, ובהמשך יוכלו לעבור לקורקינט עם שתי גלגלים.

סקטבורד וגלגיליות

סקטבורד הוא כלי תחבורה נוסף על גלגלים המושלם לרכיבה מהנה בשעות הפנאי, וגם הוא מתאים לילדים ומבוגרים כאחד. מדובר על כלי תחבורה המורכב מלוח עץ קשיח אליו מחוברים גלגלים קטנים, והנסיעה עליו מתבצעת באמצעות דחיפה של הרגל וניווט עם הגוף בלבד. הסקטבורד מחייב שליטה על היציבות, ולכן הוא מתאים לילדים מעל גיל 6 שמסוגלים לשלב בין קואורדינציה לרכיבה על כלי תחבורה.

ניתן לומר כי גם גלגיליות נכללות בקטגוריה של הסקטבורדים, כיוון שהם כלי תחבורה המאפשרים רכיבה וניידות באמצעות מיומנות של שליטה הגוף. לילדים ניתן למצוא גלגיליות עם ארבעה גלגלים המורכבים על הנעל הייעודית מקדימה ומאחורה, וכך מאפשרים יציבות גבוהה יותר, ואילו עבור בני נוער ומבוגרים ישנן גלגיליות עם ארבע גלגלים המורכבים אחד בצמוד לשני לאורך הנעל וכן מחייבים יכולת איזון גבוהה יותר.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות