למה רחפנים מסוכנים כל כך?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

אם תסתכלו לשמיים, לא מן הנמנע כי תוכלו לראות רחפן מרחף לו ללא כל בעיה. כניסתם של הרחפנים לחיינו שינתה את חוקי המשחק, כאשר לצד היתרונות הרבים – הרחפים מביאים איתם גם לא מעט סכנות שאנו מוכרחים להיות מודעים אליהם. לא סתם בכל מדינה ישנם חוקים מאוד ברורים בכל מה שקשור להטסת רחפנים, כך שזה יעשה בצורה הכי נכונה והכי בטוחה. לא מדובר על עוד סתם משחק, מדובר על כלי שיכול להביא איתו לא מעט סכנות – סכנות שעשויות להיות רציניות במיוחד.

למה רחפנים מסוכנים כל כך? זוהי השאלה שכל אחד מאיתנו יכול לשאול את עצמו, הרי לא מדובר על כלי כל כך גדול – אז מאיזה סיבה מגיע החשש? בדיוק על השאלה הזאת אנו נעסוק, כך שתוכלו לדעת בפעם הבאה שאתם מפעילים רחפן – מדוע הוא כל כך מסוכן? כי ברגע שתכירו את הסכנה לעומק, יהיה לכם קל יותר לדעת איך לשלוט בה. אתם לא צריכים לוותר על האפשרות של הטסת רחפנים, אתם רק צריכים להיות מודעים לכל היתרונות לצד כל הסכנות – ומכאן תוכלו לתפעל את הרחפן בקלות ובביטחון מלא.

הילד רוצה רחפן? תדאגו שיטיס אותו ביחד אתכם

רחפן זוהי מתנה מעולה לכל ילד, מי לא רוצה לקבל מטוס קטן שניתן להטיס אותו לכל עבר. אך אם אתם מחליטים לרכוש רחפנים לילדים, קחו בחשבון כי מגיעה עם הרכישה הזאת גם לא מעט אחריות שמוטלת עליכם. כך שתוכלו להיות בטוחים שבכל פעם שהילד מטיס את הרחפן, הוא יטיס אותו בדיוק על פי כל ההנחיות – כך שלא יגיע מצב שבו תיווצר סכנה מסוימת.

לכן אם אתם רוצים לרכוש לילד שלכם רחפן חדש, אתם תצטרכו להודיע לו שבכל פעם שהוא ירצה להטיס אותו זה יהיה בנוכחות של מבוגר. כך ברגע שיש מבוגר בסביבה, אתם תוכלו להיות קצת יותר בטוחים שהשימוש ברחפן יהיה בצורה בטוחה – ומבלי שתיווצר סכנה לאף אחד מהאנשים שעלולים להימצא בקרבת מקום.

רחפנים עשויים לבלבל מאוד מטוסים

אחת מהבעיות המרכזיות של רחפנים זה שקשה מאוד להבדיל בניהם ובין מטוסים, בטח כאשר מדובר על קריאה של מכ"ם. מהסיבה הזאת החוק קובע כי אסור להטיס רחפנים בקרבת שדה תעופה, כך שלא ייווצר מצב שבו ישנו בלבול בין רחפנים ובין מטוסים. זוהי עוד אחת מהסיבות לכך שרחפנים הם מאוד מסוכנים, ולא ניתן להטיס אותם היכן שתרצו. אתן תהיו מוכרחים להטיס אותם אך ורק במקומות שבהם הם לא יכולים להוות סכנה ולא יכולים ליצור בעיות שיתבררו בדיעבד כבעיות משמעותיות.

תמיד טוב להחמיר בנושא הזה מאשר להקל, כי אתם לא באמת יכולים לדעת מראש היכן ישנו היתר להטיס רחפן והיכן אין היתר להטיס אותו. לכן בכדי שלא תכניסו ראש בריא למיטה חולה, מוטב יהיה שתחמירו עם עצמכם עד כמה שאפשר. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא עושים לעצמכם צרות מיותרות.

איך ניתן יהיה להטיס רחפנים בצורה בטוחה?

  • אל תטיסו רחפן במקום שאתם לא מכירים, כך תוכלו למנוע מעצמכם להגיע למצב שבו אתם מסכנים את עצמכם או את האנשים שנמצאים בסביבה. הטיסו את הרחפן אך ורק במקום שאתם מכירים, מקום שתוכלו להיות בטוחים כי הוא כזה שתוכלו להטיס בו את הרחפן ללא כל הפרעה וללא חשש.

  • הכירו את החוק לעומק, כי גם אם אתם לא תכירו את החוק בצורה ברורה – אתם לא תוכלו להתחמק מהעונש. כך שלפני שאתם מתחילים להתעסק עם הרחפן, מוטב שתקראו את החוק לבוריו – כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא עוברים עליו בשום שלב.

  • הטיסו את הרחפן בגובה נמוך ורק לאחר שאתם יודעים להשתמש בו בצורה נכונה – תוכלו להטיס אותו לגובה רב. שימו לב לנושא הזה, כי לעיתים הסכנה מגיעה לא בגלל המקום שבו אתם מטיסים את הרחפן אלא בגלל שאתם לא מכירים אותו מספיק טוב.

למרות הסכנה – אל תימנעו מרכישת רחפנים

זה נכון שבעת השימוש ברחפנים אתם תהיו מוכרחים לשים לב לכל האלמנטים השונים, אך עדיין זה לא אמור למנוע מכם לרכוש רחפן. החוק בכל מה שנוגע להטסת רחפנים הוא מאוד מוגדר, כך שאם אתם תכירו אותו – אתם תוכלו להשתמש בהם ללא כל בעיה. בכל זאת מדובר על דרך מעולה להעביר את הזמן, בין אם אתם עושים זאת לבד או ביחד עם בני המשפחה.

לכן אל תימנעו מלרכוש לעצמכם או לאחד מבני המשפחה רחפן חדש, כן תדעו שאתם לא עוברים על החוק כאשר אתם משתמשים בו. בסופו של יום יש עוד הרבה מאוד מוצרים טכנולוגיים שיכולים להביא איתם סכנה, אך בהם אתם משתמשים באופן שכיח. לכן רחפן לא אמור להיות יוצא מן הכלל, בטח כאשר אתם יכולים לדעת בדיוק מה מותר לעשות עם רחפן ומה אסור לעשות בעת השימוש או בעת ההפעלה של הרחפן.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות