מדוע אנחנו רוצים לשדרג את הנייד שלנו כל פעם?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

לא יצא לכם עדיין להחליף את הנייד בשנה האחרונה? זה יכול להיות נתון מאוד מפתיע, בטח כאשר אנו עדים למצב שבו רוב הישראלים נוטים להחליף את הנייד שלהם באופן שכיח. למען האמת לא מדובר רק על הישראלים, הנתונים הללו יהיו נכונים כמעט בכל מדינה מערבית בעולם – מדינה שבה האזרחים יכולים להרשות לעצמם להשתדרג. כמובן שתמיד יהיו כאלה שלא יוכלו להרשות לעצמם, אך רוב הישראלים יעדיפו להחליף את הנייד לפני שהם מחליפים כל מוצר אלקטרוני אחר.

אך עולה השאלה – מדוע אנחנו רוצים לשדרג את הנייד שלנו כל פעם? הרי לא מדובר על הוצאה כספית קטנה, ובכל זאת לא מעט אנשים משקיעים אותה בכדי לשדרג את הנייד שלהם. אנו נציג בפניכם את כל הסיבות השכיחות ביותר שבגללן ישנה נטייה לשדרג את הנייד לפני שדרוג כל דבר אחר. כך אתם תוכלו להבין מאיזה סיבות אתם מוצאים את עצמכם בדחף עז להחליף את הנייד, ותבינו כי לא תמיד מדובר על דבר רע. יש מקרים שההחלטה לשדרג את הנייד היא החלטה נכונה ואפילו החלטה מובנת.

חוששים להישאר מאחור? תשדרגו את הנייד!

בין אם נודה בכך ובין אם לא, אחת מהסיבות המרכזיות שבגללה לא מעט אנשים מחליטים להחליף את המכשיר הנייד שלהם היא החשש להישאר מאחור. הלחץ החברתי יכול לעשות את שלו, וכל אחד ירצה שיהיה לו ביד מכשיר מתקדם בדיוק כמו שיש לכולם. הרצון להידמות לכולם יכול להיות לעיתים טוב, ולפעמים הוא יכול להיות רע.

כמובן שיש כאלה שהלחץ החברתי יכול להשפיע עליהם יותר, ויש כאלה שהלחץ החברתי משפיע עליהם קצת פחות. לכן יש כאלה שמחליפים את הנייד בגלל לחץ חברתי באופן מאוד תדיר, ויש כאלה שלפעמים לוקחים את הזמן עד שהם מחליפים. אך ברוב המקרים מדובר על סיבה מרכזית, סיבה מרכזית שבגללה לא מעט אנשים זונחים את המכשיר הישן – ומחליטים לרכוש לעצמם נייד חדש וכמה שיותר מתקדם.

הצרכים שלנו הולכים וגדלים עם הזמן

תחשבו לעצמכם – כמה זמן ביום אתם משתמשים בנייד לפני עשור? ככל הנראה שהתשובה תהיה הרבה פחות מאשר משך הזמן שבו אתם משתמשים בו היום. הסיבה לכך היא שככל שאנחנו מתבגרים יותר, כך הצורך שלנו בנייד הוא הרבה יותר גבוה. אם בעבר היינו יכולים להתפשר על נייד פשוט, כיום בעקבות השימוש הגובר אנו מוכרחים להשתמש בנייד מתקדם יותר.

צריך להגיד את האמת, המטרה שלנו היא שהצרכים שלנו לא יפגעו כתוצאה משימוש בנייד לא מספיק טוב. לכן אם אנו מבלים את רוב השעות בשימוש בנייד, אנו נרצה שהוא יהיה כמה שיותר מתקדם וכמה שיותר טוב. כך אנו נוכל לדעת כי כל דבר שנרצה לעשות במכשיר הנייד הוא בר השגה, לא משנה אם מדובר על פעולה פשוטה יחסית או מנגד על פעולה שהיא מוגדרת בתור פעולה מסובכת.

עם הזמן הנייד הופך להיות פחות טוב

אתם זוכרים את הימים הראשונים שבהם השתמשתם בנייד שלכם? ככל הנראה שהתשובה היא חיובית, הרי מדובר תמיד על רגעים שאנו לא שוכחים אותם. עכשיו תנסו להשוות את חווית השימוש הראשונית שלכם לעומת חווית השימוש הנוכחית שלכם. האם מדובר על אותה חוויה? ברוב המקרים התשובה היא שלילית, ואולי תהיו מופתעים לגלות אך אתם לא שאשמים בכך – לרוב מדובר על יצרניות הסלולר שעליהן מוטלת האשמה.

רוב יצרניות הסלולר מבינות כי אם הנייד ימשיך לעבוד בצורה טובה לאורך שנים רבות, פחות אנשים ירצו לרכוש נייד חדש. אך ברגע שיתחילו לצוץ להן בעיות שונות, ככל הנראה הביקוש יהפוך להיות הרבה יותר גבוה. לכן ככל שעוברות השנים, כך אנו נתחיל לחוות כל מיני תקלות שיפגעו בחוויית השימוש במכשיר. כך יצרנית הסלולר תוכל להיות בטוחה כי בקרוב מאוד לא יהיה לכם מנוס, ואתם תהיו מוכרחים לרכוש נייד חדש שיתפקד טוב יותר.

מהם הדגשים החשובים ביותר בעת בחירת נייד חדש?

החלטתם כי הגיע הזמן לרכוש נייד חדש? חשוב מאוד שתשימו לב למספר אלמנטים שיכולים לעשות מבחינתכם את ההבדל בין בחירה חכמה ובין בחירה שגויה.

  1. גודל המסך: הגודל של המסך הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שאתם מחויבים לשים אליהם לב. תוודאו כי המסך יהיה בגודל שמתאים לכם, כזה שתוכלו להשתמש בנייד ללא כל בעיה.

  2. היצרנית: עוד אלמנט שאתם לא יכולים שלא לשים אליו לב הוא כמובן מיהי היצרנית שיצרה את הנייד. חשוב מאוד לבחור יצרנית מוכרת, כזאת שאתם תוכלו להיות בטוחים שהיא תספק לכם את הנייד הטוב ביותר.

  3. המחיר: הרי ברור לכם שאתם תהיו מוכרחים לעמוד בתקציב שעומד לרשותכם כאשר אתם רוכשים מכשיר חדש, לכן תוודאו כי המכשיר עומד בתקרת התקציב שלכם. כך לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מכניסים את עצמכם לבעיות כספיות.
העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות