סוגים שונים של מכשירי מדידה והשימושים בהם

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מכשירי מדידה מספקים מדידות מדויקות ונחשבים למרכיב חיוני בכל מקצוע סחר, כמו נגרות, אינסטלציה ובנייה. 

אבל יותר מכך, מכשירים אלו מספקים שיטה בטוחה להתבונן ולקלוט את הסביבה, על מנת שאדריכלים יוכלו לתכנן מבנים ושטחים כראוי. מאמר זה מרכז רשימה של מכשירי מדידה חיוניים, עם דוגמאות לשימושים בהם.

מכשירי מדידה לאיתור זוויות

מאתרי זוויות כוללים בסיס מגנטי שמאפשר להם להתחבר לריבועי מדידה ממתכת. ניתן למצוא גם דגמים שכוללים ברגים עם הברגה עצמית לשימוש בריבועי מדידה שאינם מתכתיים.

מכשירי מדידה אלו מאפשרים מדידות קלות בזוויות בשין אפס לתשעים מעלות, וחלקם מגיעים גם עם מדריכי המרה שהופכים אותם ליעילים לזיהוי מדרגות גג, מדרונות מדרגות או זוויות ניקוז. 

מכשירי מדידה שאי אפשר לבצע עבודות שטח בלעדיהן: מחוגות 

מכשירי מדידה אלו זמינים בגרסאות אנלוגיות או דיגיטליות, ונחשבות לכלים הכרחיים למדידת המרחקים בין שני צדדים מנוגדים של אובייקט. יש להתאים את קצות המחוגה כך שתתאים לאובייקט שיש למדוד, ואז להסיר את המחוגה למדידת המרחק הכולל באמצעות סרגל משולב.

מחוגות משמשות למגוון רחב של תחומים, כולל למשרדי מהנדסי מכונות, מדענים ורופאים, כמו גם לעובדי מתכת בשטח, עובדי עצים וחוקרי יערות.

ההמצאה האדירה של ההיסטוריה: מצפן

מצפן נחשב לאחת ההמצאות הנערצות ביותר של ההיסטוריה בתחום מכשירי מדידה, והוא משמש לניווט ולקביעת כיוונים, תוך הסתמכות על המשיכה המגנטית הטבעית של כדור הארץ על מנת לקבוע כיוון יחסי עבור המשתמש.

מצפן ידוע כאחת מארבעת ההמצאות הגדולות של סין, ובמקור שימש ככלי לניבוי. כיום הוא עדיין נמצא בשימוש נרחב על ידי מהנדסים ומודדים.

מדידת שטחים באמצעות מפלסים

מפלסים משמשים לקביעת אופקים. אלו הם כלים אופטיים שמשתמשים בבועות אוויר במדיום נוזלי על מנת להציג תוצאות. 

מכשירי מדידה אלו שימושיים במיוחד בעבודות בנייה, ונחשבים גם כהכללה סטנדרטית בחנויות עצים ולעיבוד מתכות.

מד לחץ

בתחום מגוון במיוחד של מכשירי מדידה, מדי לחץ משמשים לכימות גובה לחץ אוויר ועומקים. מודדים הידרוסטטיים ואנאורואידים הם הסגנונות הנפוצים ביותר של מד לחץ אנלוגי; והם מעולים למדידת לחצים מתמשכים, עם תגובות מהירות ומדויקות.

מד זווית

בעיצוב של חצי עיגול פלסטיק או זכוכית שקופה, מד זווית מודד זוויות וברוב המקרים מסומן במעלות. 

מדי פעם תמצאו מדי זוויות מוכוונים יותר במתמטיקה שמודדים ברדיאנים במקום. הם מהווים מרכיב עיקרי במקצוע הנדסת מכונות, ונחשבים לכלים חיוניים בתחום מכשירי מדידה.

סרגלים: מכשירי המדידה הנפוצים ביותר

סרגלים נקראים גם מדי קווים או יישור, ומשמשים למדידת מרחקים או שרטוט קווים ישרים. מבחינה מקצועית, הם משמשים בעיקר בעבודות הנדסה ובנייה, שם הם משמשים על מנת להבטיח מדידות מדויקות על משטחים שטוחים. אלו הם מכשירי מדידה נפוצים ביותר שנמצאים היום בשימוש.

העין הטכנולוגית

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

העין הטכנולוגית

לא הרבה מצליחים להבין את הקידמה היום בעולם, היא בהחלט מתקדמת מהר מדי וגבוה מדי, ובשביל זה יש את העין הטכנולוגית שלנו שיודעת להסביר לכם בצורה הטובה והקלה ביותר, מהי הטכנולוגיה של היום. במילים פשוטות, בגובה העיניים.

כתבות אחרונות